13

Inter deklasirao Lazio, Icardi pobjegao Džeki na listi najboljih strijelaca

(Foto: EPA)
U 18. kolu italijanske Serije A Inter je na svojoj Guseppe Meazzi rezultatom 3:0 pobijedio Lazio.

Inter sada ima niz od tri uzastopne ligaške pobjede, odnosno učinak od četiri pobjede u posljednjih pet ligaških mečeva čime se ponovo uključio u borbu za mjesta koja naredne sezone otvaraju vrata Lige prvaka.

Na drugoj strani, Lazio je upisao drugi poraz u posljednje četiri utakmice ili, tačnije, drugi poraz u posljednjih 13 ligaških utakmica.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, a onda je Ever Banega u 54. minuti fantastičnim pogotkom sa oko 20 metara matirao Machettija za veliko slavlje na tribinama.

Samo dvije minute kasnije Mauro Icardi povećava vodstvo domaćeg tima. Argentinac je pogodio glavom nakon centaršuta D'Ambrosija.

Konačnih 3:0 postavio je Icardi svojim drugim golom na utakmici, a postigao ga je nakon izrađene akcije iz prekida. Banega je sa desne strane poslao prizeman pas za Icardija koji se izdvojio iz grupe igrača koja je krenula ka golu.

Icardi je sa ova dva pogotka stigao do brojke od 14 ligaških golova ove sezone i sada je usamljen na vrhu liste najboljih strijelaca lige ispred Edina Džeke i Andree Belottija koji su postigli po 12 golova.

Bh. reprezentativac Senad Lulić igrao je do 72. minute za Lazio kada ga je zamijenio Lombardi. Lulić je u 63. minuti dobio žuti karton, a ovo je bio njegov 17. nastup za Lazio u ovoj sezoni Serije A. U svih 17 nastupa Lulić je bio starter.