Dijamant odmarao
73

Inter bez Džeke savladao Sassuolo, iskoristio kiks Milana i došao na korak od Lige prvaka

S. G.
Nogometaši Intera su teže od očekivanog na svom terenu rezultatom 4:2 savladali Sassuolo i tako napravili veliki korak ka plasmanu u Ligu prvaka naredne sezone.

Trener domaćih Simeone Inzaghi odlučio je odmoriti Edina Džeku i tako bh. napadača sačuvati za revanš meč polufinala Lige prvaka koji Inter očekuje u utorak večer.

Umjesto Dijamanta priliku za igru dobio je Lukaku, a Belgijanac je to iskoristio postigavši dva pogotka u ovom meču.

Prvi put je mrežu zatresao u 41. minuti, dok je drugi gol postigao minutu prije kraja regularnog dijela meča.

Za domaće su još pogađali Lautaro Martinez i Tressoldi, koji je zatresao vlastitu mrežu.

Sa druge strane, počasne golove za goste iz Reggio Emilije su zabijali Matheus Henrique i Frattesi, no osim dva pogotka više nisu mogli.

Inter je tako na najbolji mogući način iskoristio današnji kiks Milana u Speziji (0:2) kojem se dodatno odmakao na tabeli sa 66 bodova.

Trenutno imaju pet više u odnosu na svog najvećeg rivala koji će najvjerovatnije naredne sezone ostati bez elitnog takmičenja.