198

Igrači FK Sarajevo odigrali hrabro protiv bundesligaša: Borussija slavila na Koševu 3:2

Piše: A. Džano
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Nogometaši FK Sarajevo poraženi su u prvoj utakmici play-offa Evropske lige protiv Borussije M'gladbach na stadionu "Asim Ferhatović Hase". Bundesligaška ekipa je slavila rezultatom 3:2. Strijelci za Sarajevo bili su Puzigaća i Duljević. Dvostruki strijelac za Borussiju bio je Hrgota, a jedan gol postigao je Hahn.

Sarajevo je hrabro otvorilo susret, a prvu priliku imao je Stojčev već u 3. minuti. Njegov udarac odlazi pored gola.

Igrala se 8. minuta kada je Berberović dobro ubacio, ali Okić je neprecizan.

Ipak, Borussija prva dolazi u vodstvo preko Hahna koji je zakucao loptu u gornji desni ugao gola Sarajeva.

Sa druge strane uzvraća Okić, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Sarajevo je nastavilo sa napadima. Veliku priliku propustio je Stojčev u 21. minuti. Njegov šut otišao je pored lijeve stative gola Borussije.

Sarajevo dolazi do izjednačenja golom Puzigaće, a asistirao je Velkoski.

Nakon neshvatljive greške Bandovića, glavom je za novo vodstvo Borussije pogodio Hrgota.

Na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 1:2 za Borussiju.

Sarajevo veoma dobro otvara drugo poluvrijeme. Nizali su se napadi prema golu Borussije.

Veliki pritisak Sarajeva se isplatio u 59. minuti, kada sjajno pogađa rezervista Duljević nakon još jedne odlične asistencije Velkoskog.

Borussija je u 70. minuti imala veliku šansu za novo vodstvo, ali odlično reaguje Berberović koji sa gol crte izbija loptu.

Borussija M'gladbach dolazi u novo vodstvo u 72. minuti. Sjajno je pogodio Hrgota za 2:3. Bio je to njegov drugi gol na utakmici.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Sarajevo je u ovoj utakmici bilo ravnopravan protivnik bundesligaškoj ekipi, ali nije imalo sreće.

Poželimo sreću igračima FK Sarajevo u revanš utakmici koja se igra u M'gladbachu za sedam dana.