0

Igrač Zenita autogolom doveo Milan do pobjede

Piše: M. B.
Zenit Petersburg - AC Milan (Foto: AFP)
AC Milan slavio je večeras na stadionu Petrvoski u utakmici Lige prvaka protiv Zenit Petersburga.

Prvi gol postigao je Urby Emanuelson u 13. minuti te doveo gostujući klub u vodstvo 1:0. Odmah nakon toga, igrači Milana su se ponovo dali u akciju, te u 16. minuti Stephan El Shaarawy je zaljuljao mrežu Zenita. U ovom pogotku asistirao mu je Bojan. Rezultat je sada bio 2:0 za gostujući tim.

Pred sami kraj drugog poluvremena, Zenit Petersburg smanjuje rezultat na 1:2. Strijelac je bio Hulk, a loptu mu je dodao Roman Shirokov. Ovaj dvojac bio je zaslužan i za još jedan pogodak u 49. minuti. Hulk je dodao loptu Shirokovu koji zabija gol i dolazi do izjednačenja.

Utakmica je kratko prekinuta u 74. minuti zbog lakše povrede Aleksandra Anyukova koji se nakon četiri minute ponovo vratio u igru.

U 75. minuti dolazi do preokreta. Tomas Hubocan je pogodio vlastitu mrežu i doveo u vodstvo gostujući Milan.

Utakmica je završena rezultatom 2:3.