Serie A
239

Icardi u 92. minuti donio Interu pobjedu u velikom derbiju Milana

Nogometaši Intera pobijedili su na Giuseppe Meazzi u okviru devetog kola Serije A ekipu Milana rezultatom 1:0.

Inter je tako potvrdio odličnu formu te je upisao sedmu uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima, dok je Milan poražen prvi put još od augusta.

Formalni domaćini su bili daleko bolji protivnik u prvom poluvremenu, u kojem je stvorio nekoliko dobrih prilika.

Icardiju je u 13. minuti poništen pogodak zbog ofsajda, golman je vrhunski odbranio udarac Perišića, a Vecino je pogodio prečku.

Pred sami odlazak na odmor Icardi je propustio još jednu dobru priliku, a Milan je prvi put zaprijetio preko Musacchija, kojem je poništen gol zbog ofsajda.

Znatno lošija utakmica viđena je u nastavku kada je samo Politano u 58. minuti opasno zaprijetio.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk Icardi je iskoristio grešku Donnarumme i donio Interu veliku pobjedu u gradskom derbiju.

Inter je s večerašnjom pobjedom prestigao Lazio i sada je trećeplasirana ekipa Serije A, dok je Milan ostao na 12. mjestu.