Prerastao HNL
0

Ibričić u posljednjoj utakmici sezone zabio hat-trick

Sarajevo-x.com
Senijad Ibričić još jednom je pokazao da je prerastao Hrvatsku nogometnu ligu postigavši tri gola za ubjedljivu pobjedu njegovog Hajduka u posljednjoj utakmici prvenstva protiv Croatije iz Sesveta.

Prvi od tri pogotka Ibričić je postigao u 42. minuti za izjednačenje, nakon što su domaćini preko Zubaka poveli u 27. minuti.

Cernat je povisio na 1:2 u 49. minuti, da bi u 78. minuti na scenu ponovo stupio Ibričić.

Do kraja meča Ćop je povećao na 1:4, Pejić je postigao gol za domaćine, a tačku na i stavio je novim golom sjajni bh. reprezentativac u 90. minuti.

Novi prvak Hrvatske je Dinamo, koji je današnjim remijem protiv Karlovca 1:1 titulu proslavio pred sablasno praznim tribinama maksimirskog stadiona.

Rezultati 30. kola: Dinamo - Karlovac 1:1 Croatia Sesvete - Hajduk 2:5

Zadar - Zagreb 1:0 Slaven Belupo - Varteks 2:3 Inter - Lokomotiva 4:2 Međimurje - Šibenik 4:0 Osijek - Cibalia 2:0 Istra 1961 - Rijeka 2:0

1. Dinamo 30 18 8 4 70:20 62
  2. Hajduk 30 17 7 6 50:21 58
  1. Cibalia 30 16 9 5 46:20 57
  2. Šibenik 30 14 8 8 34:37 50
  3. Osijek 30 13 8 9 49:36 47
  4. Karlovac 30 12 11 7 32:23 47
  5. Slaven Belupo 30 11 10 9 44:45 43
  6. Lokomotiva 30 12 6 12 35:38 42