0

VIDEO / Ibričić dvostruki strijelac, Vaha startao pobjedom

Sarajevo-x.com
Senijad Ibričić (Foto: Index)
Bh. reprezentativac Senijad Ibričić bio je dvostruki strijelac za "Hajduk" u pobjedi nad rumunskom "Unireom" u prvoj utakmici razigravanja za Evropsku ligu.

Gosti su na Poljudu došli u vodstvo preko Frunze u 34. minuti.

Samo pet minuta kasnije asistenciju Sharbinija iskoristio je naš reprezentativac i poravnao na 1:1. Tim se rezultatom otišlo na odmor.

Za potpuni preokret "Hajduka" opet je bio zaslužan Ibričić, koji je nakon dodavanja Vukušića u 66. minutu postigao svoj drugi pogodak na ovoj utakmici.

Svoju sjajnu formu Ibričić je potvrdio u 78. minutu kad je asistirao Brkljači za treći pogodak "Hajduka". Konačan rezultat utakmice "Hajduk" - "Unirea", 4:1, postavio je u 85. minutu Čop, na asistenciju Oremusa. Splitski "Bili" tako idu sa velikom prednošću na revanš u Rumuniju.

Vaha startao pobjedom

Valja istaći da je sjajno startao i naš Vahid Halilhodžić na klupi zagrebačkog "Dinama", koji je u prvoj utakmici razigravanja za Evropsku ligu kod mađarskog Gyora slavio s 2:0. Golove za zagrebačke "Modre" postigao je Rukavina u 19. i 27. minutu.

Evropska liga, razigravanje, prva utakmica:

Hajduk - Unirea 4:1 (Ibričić 39, 66, Brkljača 78, Čop 85. - Frunza 34) Gyor - Dinamo Zagreb 0:2 (Rukavina 19, 27)