105

Ibrahimović s 38 godina dominirao milanskim derbijem, a onda se probudio i Inter

N. K.
Zlatan Ibrahimović (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Milana su u gradskom derbiju protiv Intera u okviru 23. kola Serije A vodili rezultatom 2:0 nakon prvih 45 minuta igre, a već početkom drugog dijela crno-plavi su se vratili u igru i izjednačili rezultat na 2:2. Nije dugo trebalo da Inter dođe i do potpunog preokreta.

Milan je bio daleko bolja ekipa u prvom poluvremena, a odličnu igru krunisali su u posljednjih pet minuta prije odlaska na odmor.

[TWITTER]1226607024022151168[/TWITTER]

Dominirao je 38-godišnji Zlatan Ibrahimović koji je prvo u 40. minuti namjestio gol hrvatskom napadaču Ante Rebiću.

I kada su svi očekivali sudijski zvižduk koji bi označio kraj prvog poluvremena, sjajni Šveđanin je neometan udarcem glavom udvostručio prednost Milana.

[TWITTER]1226605721401413633[/TWITTER]

Podsjetimo, Ibrahimović je u Milan stigao početkom godine iz LA Galaxyja i ovo mu je šesti nastup za Rossonera. Večerašnji pogodak bio mu je drugi u Seriji A, a jedan gol postigao je i u Kupu Italije.

Ipak, samo osam minute igre u nastavku meča bilo je dovoljno da Inter izjednači golovima Brozovića i Vecine te se u potpunosti vrati u igru. Međutim, tu se nisu zaustavili pa je De Vrij u 70. minuti donio potpuni preokret.