0

Iborra spasio Jovetića i donio pobjedu Sevilli protiv Athletic Bilbaa

Fudbaleri Seville pobijedili su na svom terenu u okviru 25. kola španske La Lige ekipu Athletic Bilbaa s minimalnih 1:0.

Tragičar utakmice mogao je biti Jovetić, koji je odmah na startu meča upropastio dvije dobre šanse.

Correa je potom iz dobre pozicije izblokiran, a u 14. minuti sudija Arraiz je svirao penal za domaće nakon prežestokog starta Etxeita.

Iraizoz je odbranio penal ranije pomenutog Jovetića, ali je na odbijenu loptu naletio Iborra i postigao gol za vodstvo.

Desetak minuta kasnije Garcia je pogodio stativu pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćina.

Jedinu veliku priliku na utakmici Atheltic je imao u 61. minuti kada je golman Seville Rico sjajnom odbranom zaustavio udarac Garcije.

Vietto je kasnije mogao udvostručiti prednost, ali je bio neprecizan te se rezultat nije mijenjao do kraja utakmice.

Sevilla je ostala trećeplasirana ekipa La Lige sa dva boda zaostatka za liderom Barcelonom, dok je Bilbao na 8. mjestu.