Bundesliga
0

VIDEO / Ibišević donio bod Hoffenheimu

Nogometaši Hoffenheima došli su do boda na Signal-Iduna Parku odigravši s domaćom dortmundskom Borussijom 1-1 u utakmici nedjeljnog dijela 31. bundesligaškog kola.

Prekinut je tako niz prošlosezonskih jesenskih prvaka Bundeslige od dvije utakmice bez boda, međutim i produljen onaj bez pobjede. Posljednji su put Hoffenheimovi nogometaši slavili krajem februara u Berlinu kod Herthe, a od tada promašili svih sedam prilika za novi trobod.

Ipak, i ovim jednim mogu biti zadovoljni, a posebno pritom zahvaliti Vedadu Ibiševiću koji je glavom pospremio loptu iza Romana Weidenfellera u 89. minuti. Bosansko-hercegovački reprezentativac ušao je u igru u 63. minuti susreta, a svojim desetim prvenstvenim pogotkom prekinuo post koji je trajao od posjeta Herthi.

Prije toga je domaćina pogotkom iz blizine u vodstvo doveo Nelson Valdez. Zbilo se to u 59. minuti utakmice, odnosno pola sata nakon što je ušao na teren kao zamjena za Zidana.

Sejad Salihović također je odigrao cijelu utakmicu za Hoffenheim.

Bundesliga, 31. kolo:

Borussia (D) - Hoffenheim 1-1 (Valdez 59 / Ibišević 89) Eintracht - Hertha (kasnije)

1. Bayern 31 18 9 4 65-28 63
  2. Schalke 31 18 7 6 52-29 61
  3. Werder 31 15 9 7 67-39 54
  4. Bayer 31 14 12 5 60-36 54
  5. Borussia (D) 31 15 8 8 49-36 53
  6. Stuttgart 31 14 8 9 46-38 50
  1. Hamburg 31 12 12 7 50-35 48
  2. Wolfsburg 31 13 7 11 60-55 46