53

HSV se vratio iz mrtvih i opstao u Bundesligi

(Foto: EPA)
Opstanak HSV-a u društvu najboljih visio je o tankoj niti, ali su igrači Brune Labadije na kraju ipak uspjeli eliminisati trećeplasirani tim Cvajte, Karlsruher i opstati u društvu najboljih.

Nakon 1:1 u Hamburgu, Karlsruher je na domaćem terenu imao vodstvo 1:0 sve do sudijske nadoknade, pa se činilo da će HSV prvi put u historiji kluba ispasti u niži rang. Ipak je gol u sudijskoj nadoknadi Hamburg vratio u život, dok je pogodak postignut u drugom produžetku značio opstanak u Bundesligi.

Karlsruher je poveo u 78. minuti, a pogodak je postigao Yabo. Prednost su domaćini zadržali do druge minute sudijske nadoknade kada je izjednačio Diaz.

Gol vrijedan opstanka u Bundesligi u 116. minuti postigao je Muller. Karlsruher je mogao izjednačiti u 120. minuti, ali je udarac Henningsa iz jedanaesterca odbranio golman Hamburga Rene Adler.

HSV je jedini klub koji je nastupio u svakoj sezoni Bundeslige od njenog nastanka 1963. godine.