0

Bundesliga: HSV preokretom došao do velike pobjede nad Stuttgartom

(Foto: EPA)
Fudbaleri HSV-a trijumfovali su nad Stuttgartom na domaćem terenu rezultatom 3:2 u jednom od derbija drugog kola Bundeslige.

Gosti iz Stuttgarta poveli su već u 23. minuti susreta pogotkom Daniela Ginczeka. Samo deset minuta kasnije bilo je već 1:1, a strijelac za HSV hrvatski internacionalac Ivo Iličević.

U 42. minuti Stuttgart je postigao i drugi pogodak, a strijelac je i ovog puta bio Daniel Ginczek.

Nakon osam minuta u drugom poluvremenu gosti su ostali sa deset igrača pošto je drugi žuti karton zaradio Klein. Brojčano nadmoćniji HSV do kraja je bio mnogo bolji protivnik, a kao nagrada za bolju igru uslijedio je prvo izjednačujući pogodak koji je u 85. minuti postigao Lasoga, a zatim i pobjedonosni pogodak Djouroua postignut u posljednjoj minuti susreta.

U domaćem timu svih 90 minuta odigrao je Emir Spahić. Na drugoj strani Vedad Ibišević nije konkurisao za meč.