Kontroverzni stihovi
83
Hrvatski igrači plasman na Euro proslavili uz Thompsonovu pjesmu u kojoj se veliča Herceg-Bosna
E. B.
Foto: EPA-EFE
22.11.2023.
Hrvatski nogometaši su se sinoć šesti uzastopni put plasirali na Euro, a to su proslavili uz Thompsonovu pjesmu u kojoj se veliča Herceg-Bosna.
Hrvatska je u posljednjem kolu kvalifikacija pobijedila Armeniju na Maksimiru rezultatom 1:0, te se kao drugoplasirana iz grupe D direktno plasirala na Evropsko prvenstvo koje će se iduće godine održati u Njemačkoj.
Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je Ante Budimir u prvom poluvremenu nakon sjajnog centaršuta Borne Sose.
Nakon utakmice krenulo je veliko slavlje igrača i navijača na Maksimiru, a prva pjesma koja je puštena s razglasa je bio hit kontroverznog Marka Perkovića Thompsona "Lijepa li si" u čijem refrenu stoji stih "Herceg-Bosno, srce ponosno".
Trenutke nakon posljednjeg sudijskog zvižduka i slavlje Hrvata možete pogledati ovdje.
Možda vas zanima
Centar Utah Jazza
Nurkić posjetio Zmajeve u Salt Lake Cityju, poželio im je sreću u duelu sa Švicarskom
8 sati
Zanimljiva životna priča
S ponosom nosi bosanski pasoš i govori bosanski: Ko je sudija utakmice između Španije i Zelenortskih Ostrva
17 sati
Nedavno se vjenčali
Saša Kovačević otkrio spol djeteta koje očekuje sa suprugom Zoranom: Presretni smo
8 sati
Stiglo pojašnjenje
Zbog vjere promijenjen protokol: Evo zašto zastava Saudijske Arabije nije spuštena na travnjak
19 sati