Grupa I
386

Hrvatska se pobjedom nad Ukrajinom u Kijevu domogla baraža za SP

Nogometna reprezentacija Hrvatske se pobjedom nad Ukrajinom u Kijevu rezultatom 2:0 plasirala u baraž za Svjetsko prvenstvo 2018. godine.

U prvom poluvremenu Hrvatska je zaprijetila u prvoj minuti preko Mandžukića, no potom je u preostalih 44 minute Ukrajina gospodarila terenom, a u nekoliko navrata Subašić je sjajno intervenisao.

Hrvatska je iz prvog šuta u okvir gola postigla pogodak. U 62. minuti Modrić je ubacio, a Kramarić glavom matira Pjatova za 0:1. Kramarić je iz svog drugog udarca u okvir gola postigao i drugi pogodak na meču, a u 70. minuti asistent kod pogotka za 0:2 bio je Rakitić.

Hrvatska će protivnika u baražu saznati 17. oktobra u 14 sati nakon žrijeba u Cirihu.

Island je savladao Kosovo rezultatom 2:0 (Sigurdsson 40., Gudmundsson 68.) i na taj način se direktno plasirao na Svjetsko prvenstvo.

U rezultatski nebitnoj utakmici Finska remizirala sa Turskom rezultatom 2:2.