Poslije preokreta
0

Hrvatska savladala Egipat i osvojila treći trofej u bogatoj historiji

E. K.
Nogometna reprezentacija Hrvatske je pobjedom protiv domaće selekcije Egipta u Kairu rezultatom 4:2 osvojila ACUD kup.

Hrvatska je dosad osvojila dva ovakva prijateljska turnira i to Trofej Hassana II 1996. godine te Koreja Kup 1999. godine tako da im je ovo treći osvojeni trofej u bogatoj historiji.

Pored toga, vrijedi spomenuti da su Hrvati bili jednom viceprvaci svijeta i dvaput trećeplasirani što su ogromni uspjesi za naše komšije.

Ipak, nije sve tako lijepo krenulo po hrvatsku selekciju budući da su Egipćani poveli već u šestoj minuti susreta preko Ramija Rbaije da bi u 21. izjednačio Nikola Vlašić što je bio rezultat prvog dijela.

Hrvati su u potpunosti preokrenuli rezultat u 57. minuti susreta preko Brune Petkovića, no tu nije bio kraj golovima na ovom susretu.

U 77. minuti susreta Andrej Kramarić je pogodio i potvrdio pobjedu Hrvatske da bi četvrti gol za Hrvate postigao Majer u 86. minuti susreta.

Konačan rezultat susreta je postavio Mohamed Abdelmonem u petoj minuti sudijske nadoknade.

Pored ove utakmice izdvojit ćemo i pobjedu Francuske nad Čileom rezultatom 3:2. Fofana, Kolo Muani i Giroud su pogodili za Trikolore, a Nunez i Osorio za Čileance.

Rezultat i strijelci:

Egipat - Hrvatska 2:4 (Rabia 6' , Abdelmonem 90+5' / Vlašić 21', Petković 57', Kramarić 77', Majer 86')