Kvalifikacije za EP
0

Hrvatska pobijedila Maltu 3:1

Hrvatska nogometna reprezentacija u Ta'Qualiju je pobijedila Maltežane 3-1 u svojoj sedmoj utakmici kvalifikacijske grupe F za odlazak na Euro u Poljskoj i Ukrajini sljedeće godine.

Prve su golove za nacionalnu ekipu postigli Milan Badelj (2-0) u 32. i Dejan Lovren (3-1) u 68. minuti. Badelj je Lovrenu asistirao za njegov pogodak.

Ognjen Vukojević pogotkom izvan 16-erca u 11. minuti doveo je Hrvatsku u vodstvo, dok je Michael Mifsud smanjio na 2-1 u 38. minuti.

Premda igra Bilićevih izabranika nije bila impresivna, izborena je bez cijele okosnice u veznom redu (Modrić, Kranjčar, Rakitić), i to na terenu suparnika koji je ranijim HNS-ovim selekcijama redovito znao stvarati poteškoće.

Također je Bilićeva ekipa stvorila još nekoliko stopostotnih prilika, poput Kalinića (slab udarac u golmana) i Perišića (greda nakon udarca glavom) na početku drugog poluvremena, te Mandžukića kasnije u nastavku igre, kada je neprecizno lobirao domaćeg golmana.

Loše je što igra hrvatskih nogometaša nije bila sigurna u defenzivnoj fazi, i što su ispodprosječni malteški nogometaši stvorili previše opasnosti.

U utorak Hrvatsku očekuje dvoboj s Izraelom u Zagrebu. Pobjeda je neophodna s obzirom na poraz (1-0) koji su Izraelci danas doživjeli od Grčke u Tel Avivu. Nakon također sedam odigranih utakmica Grčka ima bod više od Hrvatske. To znači da će Bilićevi igrači za mjesec dana morati pobijediti u Ateni žele li biti ispred najvećih rivala.

U trećoj utakmici grupe Latvija je u Tbilisiju pobijedila Gruziju 1-0 pogotkom Caune u 64.minuti.

Kvalifikacije za Euro 2012., grupa F:

Izrael – Grčka 0-1 (Ninis 60) Gruzija -Latvija 0-1 (Cauna 64) Malta – Hrvatska 1-3 (Mifsud 38 / Vukojević 11, Badelj 32, Lovren 68)

1. Grčka 7 5 2 0 9-3 17
  1. Hrvatska 7 5 1 1 13-4 16
  2. Izrael 8 4 1 3 10-8 13
  3. Gruzija 8 2 3 3 5-6 9
  4. Latvija 7 2 1 4 6-9 7
  5. Malta 7 0 0 7 3-16 0