Veliko iznenađenje
98

Hrabri Huddersfield osvojio bod i ostavio Manchester United bez plasmana u Ligu prvaka

Manchester United je u pretposljednjem kolu engleskog Premiershipa ostao bez plasmana u Ligu prvaka naredne sezone.

Crveni đavoli su osvojili samo bod na gostovanju u Huddersfieldu rezultatom 1:1 iako su dominirali tokom čitavog susreta protiv posljednjeplasirane ekipe koja je već odavno izgubila sve šanse za opstanak.

Početak susreta nije nagovještavao ovakav rasplet situacije. Već u 8. minuti Scott McTominay je uz dosta sreće pogodio za 1:0 i činilo se da će United rutinski slaviti.

U 39. minuti domaća ekipa je imala veliku šansu kada je Karlan Ahearne-Grant iskoristio grešku odbrane Uniteda i izašao sam na Davida de Geu, ali je španski golman sjajno nogom zaustavio njegov udarac.

U finišu prvog poluvremena zatresla se i prečka gola Huddersfielda nakon što je Paul Pogba uputio udarac glavom.

Nakon sat vremena igre Luka Shaw je napravio katastrofalnu grešku, a Isaac Mbenza je rutinski matirao De Geu za 1:1.

Do kraja susreta viđena je prava opsada gola Huddersfielda, a najbolju priliku propustio je Pogba koji je u 89. minuti šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je i ovaj put prečka bila saveznik golmana jonasa Lossla.