Na meču Ajax - Heracles
974

Holanđani se na fantastičan način bore protiv rasizma: Ni sudija nije imao izbora

E. B.
Nogometaši Ajaxa savladali su Heracles u 14. kolu holandske Eredivisie rezultatom 4:1, a veoma zanimljiv je bio način na koji je susret počeo.

Naime, kada je sudija Higler označio početak meča Tadić je dodao loptu sa centra Van de Beeku, a onda su igrači obje ekipe stajali u mjestu i jednu minutu pljeskali.

Naime, igrači su odlučili pružiti podršku igraču drugoligaša Excelsiora Ahmadu Mendesu Moreiri koji je rasistički vrijeđan tokom prošlog kola na gostovanju kod Den Boscha.

Čak ni arbitar Higler nije imao izbora, te je i on odlučio pljeskati u znak borbe protiv rasizma i na taj način je iz Amsterdama večeras poslana veoma snažna poruka.

Inače, Ajax je u vodstvo doveo Promes u 26. minuti, potom je Labyad u 56. minuti udvostručio prednost, a Promes je svojim drugim pogotkom u 60. minuti povisio na 3:0.

Huntelaar je u 87. pogodio za 4:0, a konačnih 4:1 postavio je Dessers u 90+1. minuti susreta.