1

Hoffehneim preko Schalkea prošao u 1/4 finale DFB Pokala

Piše: N. J.
Detalj sa utakmice Schalke - Hoffenheim (Foto: AFP)
Nogometaši Hoffenheima plasirali su se večeras u četvrtfinale njemačkog DFB Pokala, savladavši u gostima tim Schalkea 3:1. U četvrtfinale su se još plasirale i ekipe HSV-a, Kaiserslauterna, te Borussije Dortmund.

Hoffenheim je sav posao protiv Schalkea završio još u prvom poluvremenu kada su došlo do prednosti od 3:0. Golove su postigli Herdling, Volland i Firmino.

Domaći tim Schalkea u nastavku je samo uspio smanjiti rezultat na 1:3, preko Farfana. U redovima Hoffenheima nije bilo našeg reprezentativca Sejada Salihovića, dok je drugi Zmaj, Sead Kolašinac, sjedio na klupi Schalkea.

Borussia Dortmund je rutinski, kao gost, savladala ekipu Saarbruckena 2:0. Golove su postigli Schieber i Hofmann.

U ranijem terminu, od 19 sati, Kaiserslautern je u gostima slavio pobjedu 3:0 protiv Union Berlina, dok je HSV na svome terenu pobijedio Koln 2:1.