1

Bayer Leverkusen i Wolfsburg prošli u 1/4 finale DFB Pokala

Piše: N. J.
Detalj sa meča Freiburg - Bayer Leverkusen (Foto: AFP)
Nogometaši Bayer Leverkusena plasirali su se u četvrfinale DFB Pokala savladavši večeras u gostima ekipu Freiburga 2:1.

Gosti iz Leverkusena došli su u vodstvo već u prvoj minuti golom Krusea, a Freiburg je izjednačio preko Güntera u 19. minuti, te se na odmor otišlo uz neriješen rezultat 1:1.

Ipak, Bayer u 77. minuti ponovo dolazi do vodstva 2:1, što je ovoga puta bilo dovoljno za pobjedu i plasman u četvrtfinale njemačkog Kupa.

Na klupi tima iz Leverkusena sjedio je kapiten bh. nogometne reprezentacije Emir Spahić, dok Mensur Mujdža nije nastupio za Freiburg zbog povrede.

Plasman u četvrtfinale večeras je ostvario i Wolfsburg koji je na svom terenu savladao ekipu Ingolstadta 2:1. Poveli su gosti u 17. minuti golom Caiubyja, ali je Wolfsburg u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat u svoju korist i prošao dalje. Golove za domaći tim postigli su Naldo i Olić.

Podsjetimo, sinoć su se u četvrtfinale DFB Pokala plasirale ekipe Hoffenheima, Borussije Dortmund, Kaiserslautern i HSV. Od 20:30 sati igraju Augsburg - Bayern i Frankfurt - Sandhausen.