Kvalifikacije za EL
105

Hodžić strijelac u pobjedi Dinama nad Oddsom, Osijek savladao PSV u gostima

Večeras je odigrano 26 susreta trećeg pretkola Evropske lige.

Zagrebački Dinamo je rezultatom 2:1 savladao norveški Odd nakon preokreta. Mladenović je doveo goste u vodstvo u 20. minuti, a samo 11 minuta kasnije reprezentativac Bosne i Hercegovine Armin Hodžić je izjednačio rezultat. Pobjedu Modrima donio je Fernandez u 41. minuti susreta.

Hodžić je odigrao čitav susret, a Amer Gojak je igrao posljednje 22 minute susreta.

PAOK je remizirao u gostima kod Olimpika iz Donjecka rezultatom 1:1. Gojko Cimirot je odigrao čitav susret u redovima grčke ekipe.

Gent i Altach su remizirali rezultatom 1:1. Danijel Milićević je odigrao svih 90 minuta u redovima belgijske ekipe.

Osijek je napravio veliko iznenađenje i savladao PSV u gostima rezultatom 1:0. Pobjedu hrvatskom klubu donio je Barišić u 57. minuti iz penala.

Hajduk je remizirao u gostima kod Brondbyja rezultatom 0:0, dok je Crvena zvezda savladala Spartu rezultatom 2:0.

Milan je slavio u gostima kod Universitatee iz Craiove pogotkom Ricarda Rodrigueza iz 44. minute.

Ostali rezultati:

Mlada Boleslav - Skenderbeu 2:1 Trakai - Škendija 2:1 Maccabi - Panionios 1:0

AEK Larnaca - Dinamo Minsk 2:0 AIK - Braga 1:1 Krasnodar - Lyngby 2:1 Ostersunds - Fola 1:0 Sturm - Fenerbahče 1:2 Suduva - Sion 3:0 Utrecht - Lech 0:0 Astra - Oleksandrija 0:0 Botev - Maritimo 0:0 Dinamo Bukurešt - Athletic Bilbao 1:1 Bnei Yehuda - Zenit 0:2

Arka - Midtjylland 3:2 Bordeaux - Videoton 2:1 Panathinaikos - Gabala 1:0 Aberdeen - Apollon 2:1 Marseille - Oostende 4:2 Austria - AEL Limassol 0:0 Everton - Ružomberok 1:0 Freiburg - Domžale 1:0