Svaka čast
314

Historijski meč u Drugoj ligi: Salkić postigao sve pogotke u pobjedi Seone 11:0

N. K.
Nogometaši Seone pobijedili su na stadionu Hasan Polje u okviru 12. kola Druge lige Sjever ekipu Čelića s 11:0, a osim impresivnog rezultate ova utakmica trećeg ranga bh. nogometa je zanimljiva i zbog još jednog detalja.

Naime, svih 11 pogodaka za domaću ekipu postigao je Adnan Salkić i tako se vjerovatno upisao u historiju bh. nogometa. Prvi gol je dao već u trećoj minuti, a posljednja dva u 84. i 86. minuti.

Zanimljivo kako je samo jednom tresao mrežu nakon udarca s bijele tačke, dok je preostalih deset zabio iz igre.

Vrijedi istaći kako Salkić nije bio ubitačan samo u ovom kolu budući da je uvjerljivo na prvom mjestu liste strijelaca ove lige s čak 22 postignuta gola u 12 odigranih kola.

Inače, Seona je ostala na prvom mjestu Druge lige Sjever s pet bodova više od drugoplasirane Gradine te se nalazi na dobrom putu ka ulasku u Prvu ligu FBiH.