0

Higuain donio Napoliju četvrtu uzastopnu pobjedu u Seriji A

Higuain je sedmim pogotkom u ovoj sezoni Serije A Napoliju donio tri boda (Foto: EPA)
Pobjedom Napolija nad Chievom u gostima okončano je 9. kolo Serije A. Napolitanci su golom Higuaina slavili i sada se nalaze na drugom mjestu sa istim brojem bodova kao i FIorentina, Inter i Lazio.

Gosti su sasvim očekivano od početka vladali terenom i posjed je bio na njihovoj strani. Međutim, prva prilika na utakmici pripala je Chievu koji je zaprijetio preko Castra u 11. minuti.

Nakon toga veliku šansu za vodstvo imao je Higuain u 22. minuti, ali je golman domaćih sjajno reagovao i spasio svoj tim. Desetak minuta poslije toga ponovo je isti igrač bio u prilici i ovog puta je savladao golmana Bizzarrija, ali stativa je zaustavila njegov šut.

Sa rezultatom 0:0 otišlo se na odmor, a u drugom poluvremenu Napoli je nastavio svoju dominaciju i ponovo je ključni igrač bio Higuain. Argentinac je konačno pogodio u 59. minuti nakon asistencije Ghoulama. To je bio njegov sedmi gol u Seriji A ove sezone i trenutno je prvi na listi strijelaca zajedno sa Ederom iz Sampdorije.

Do kraja utakmice nije bilo upečatljivih prilika pred golovima i Napoli je uspio sačuvati prednost, upisati četvrtu uzastopnu pobjedu u prvenstvu, te bodovno se izjednačiti sa Fiorentinom, Interom i Laziom. Ipak, zbog bolje gol-razlike Napolitanci su bolje rangirani na tabeli i na drugom su mjestu.

Rezultati devetog kola: Empoli - Genoa 2:0, Carpi - Bologna 1:2, Palermo - Inter 1:1, Sampdorija - Verona 4:1Milan - Sassuolo 2:1, Juventus - Atalanta 2:0, Udinese - Frosinone 1:0, Fiorentina - Roma 1:2, Lazio - Torino 3:0, Chievo - Napoli 0:1.