9

Hertha savladala Schalke sa 2:0: Ibišević igrao 88 minuta, Kolašinac presjedio na klupi

Hertha je u posljednjem meču trećeg kola Bundeslige savladao Schalke sa 2:0.

Susret je riješen u posljednjih pola sata meča. Schalke je imao bolje šanse, četiri puta su igrači ekipe iz Gelsenkirchena šutirali u okvir Jarsteinovog gola, no nisu pronašli put do Jarsteinove mreže.

S druge strane, berlinska ekipa je iz jedina dva šuta postigla isto toliko golova.

Prvi gol postigao je Weiser u 64. minuti na Pekarikovu asistenciju, a strijelac vdećeg gola je bio asistent deset minuta kasnije. Egzkutor za konačnih 2:0 bio je Stocker.

Vedad Ibišević je u redovima domaće ekipe igrao do 88. minute kada ga je zamijenio Schieber, dok je s druge strane Sead Kolašinac odgledao susret sa klupe za rezervne igrače. Na njegovom mjestu lijevog bočnog igrača u Schalkeu igrao je Baba Rahman.