15

Kolašinac asistent u pobjedi Schalkea nad Werderom, Hajrović igrao od 64. minute

U posljednjem meču desetog kola Bundeslige Schalke je u Gelsenkirchenu sa 3:1 savladao Werder.

Domaćin je poveo u 35. minuti kada je pogodio Schopf, a samo tri minute kasnije Bentaleb je udvostručio prednost Rudara.

Gosti iz Bremena su smanjili u 42. minuti kada je Gnabry iz penala pogodio za 2:1. Sead Kolašinac je sredinom drugog poluvremena asistirao za novi gol Schalkea.

Naš reprezentativac je sjajno prošao po lijevoj strani u 63. minuti i ubacio prizemnu loptu u kazneni prostor gostiju. Lopta je prošla nekoliko igrača i došla do Schopfa koji postiže svoj drugi gol na meču za konačnih 3:1.

Odmah nakon trećeg gola domaće ekipe trener Werdera Nouri je u igru ubacio Izeta Hajrovića, no rezultat na semaforu se nije mijenjao.