Bundesliga
21

Hertha s igračem manje porazila Leipzig, Ibišević u igru ušao u 69. minuti

Ekipa Herthe slavila je u posljednjem susretu 17. kola njemačke Bundeslige na gostovanju kod Leipziga, a konačni rezultat glasio je 3:2.

Gosti iz Berlina već u petoj minuti stigli su u vodstvo, a pogodak je postigao bivši napadač Leipziga Davie Selke koji je loptu lijepo poslao u gornji desni ugao.

Ipak, samo dvije minute nakon toga Hertha je ostala s igračem manje s obzirom da je Torunarigha kao posljednji igrač napravio prekršaj pa je shodno tome već u sedmoj minuti napustio igru.

Domaći su odmah pokušali stići do poravnanja, a nakon nekoliko opasnih situacija pred golom Herthe, gosti su postigli drugi pogodak. Ovaj put strijelac je bio Kalou koji je sjajno skočio i glavom povećao vodstvo na 2:0.

Igrači iz glavnog grada nakon toga su nastavili s dobrom igrom, a pitanje pobjednika završeno je u 51. minuti kada Selke postiže svoj drugi, a za Herthu treći pogodak.

Domaći su u 68. minuti smanjili rezultat na 3:1 pogotkom Orbana, a konačnih 3:2 postavio je Halstenberg u 93. minuti.

Vedad Ibišević u igru je ušao u 69. minuti, a deset minuta prije kraja meča dobio je žuti karton.