35

Hertha nakon penala izbacila Regensburg u DFB-Pokalu, Ibišević siguran sa bijele tačke

Hertha je u 2. kolu DFB-Pokala nakon boljeg izvođenja penala slavila u gostima protiv trećeligaša Regensburga.

Regensburg je poveo golom Nandzika u 51. minuti, ali je Wiser u 84. minuti donio izjednačenje gostima iz Berlina te meč odveo u produžetke.

Nakon što je u produžecima rezultat (1:1) ostao nepromijenjen, nastupili su penali u kojima je Hertha slavila sa 5:3.

Kapiten Herthe i bh. reprezentativac Vedad Ibišević bio je siguran u prvoj seriji za Herthu kojoj je pobjednički pogodak na penalima u petoj seriji donio Salomon Kalou.

Naredne nedjelje u 15:30 sati Hertha otvara novu sezonu u Bundesligi kada se na domaćem terenu sastaje sa Freiburgom.