Premijer liga BiH
28

Hebibović i Halilović donijeli pobjedu Sarajevu u gostima kod Krupe

Nogometaši Sarajeva su upisali tri boda na gostovanju kod Krupe u okviru predzadnjeg kola prve faze Premijer lige Bosne i Hercegovine. Bordo tim je slavio rezultatom 2:1.

Sarajevo je povelo već u 3. minuti susreta. Halilović je sjajno ubacio sa lijeve strane, a Hebibović je pogodio kroz Kutićeve noge za vodstvo gostiju.

Krupa je prvi put zaprijetila u 9. minuti kada je Galešić imao stopostotnu priliku. Izašao je sam pred Pavlovića, ali je šutirao pored gola.

Krupa je do izjednačenja stigla u 38. minuti susreta kada je Fajić postigao lijep pogodak nakon ubačaja s lijeve strane.

Sarajevo je ponovo došlo u prednost u 66. minuti. Nakon ubačaja sa desne stane odbrana Krupe je izbacila loptu na dvadesetak metara od svog gola, a Halilović je iz voleja majstorski pogodio. Kutić je loptu ispratio samo pogledom.

Do kraja susreta Sarajevo je rutinski sačuvalo prednost i sasvim zasluženo upisalo 12. pobjedu u sezoni, dok je Krupa upisala tek peti poraz.