1

Hebibović donio pobjedu Sarajevu protiv neugodnog Viteza

(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
Fudbaleri Sarajeva savladali su na Koševu u okviru 19. kola Premijer lige BiH ekipu Viteza s minimalnih 1:0.

Bordo tim imao je veći posjed lopte i više šuteva u prvom poluvremenu, ali je Kokot mogao dovesti goste u vodstvo nakon poigravanja Pavlovića pred svojim golom.

Imao je nekadašnji Željin napadač priliku i u 23. minuti kada je pogodio stativu, dok je tim Mehmeda Janjoša zaprijetio nakon šuta Rustemovića.

I kada su svi očekivali sudijski zvižduk za kraj prvog poluvremena Sarajevo je došlo u vodstvo nakon što se Hebibović sjajno snašao pred golom gostiju.

Vitez je početkom drugog poluvremena imao veliku šansu kada je Mamić u ključnom trenutku nevjerovatno promašio loptu.

Sarajevo je zaprijetilo nakon dobrog ubačaja Crnkića, a s druge strane Pavlović spašava Bordo tim nakon udarca Alispahića.

Sarajevo nakon ove pobjede ostaje drugoplasirana ekipa Premijer lige, ali sada sa samo dva boda zaostatka u odnosu na lidera Zrinjski. Vitez je na ostao na 9. mjestu.