La Liga
143

Hat-trick sjajnog Ronalda u uvjerljivoj pobjedi Real Madrida nad Sociedadom

Nogometaši Real Madrida pobijedili su na Santiago Bernabeuu u okviru 23. kola La Liga ekipu Real Sociedada rezultatom 5:2.

Već u prvoj minuti Kraljevi su došli u vodstvo nakon što je Lucas pogodio na asistenciju Ronalda, a šest minuta kasnije Benzema je pogodio stativu.

Sjajni Portugalac je u 27. minuti iskoristio dodavanje Marcela i udvostručio vodstvo Reala, a potom je pogodio i stativu.

Do odlaska na odmor Real je postigao još dva gola. Prvo je Kroos efektno pogodio za 3:0, a onda je Ronaldo još jednom zatresao mrežu gostujućeg gola.

Juanmi je početkom drugog poluvremena uzdrmao stativu Navasa, a bolje sreće bio je Jon B. O. jer je u 74. minuti smanjio prednost Reala.

Ipak, Ronaldo je šest minuta kasnije zaokružio svoj hat-trick, a konačnih 5:2 postavio je Illarramendi.

Real Madrid je s novom pobjedom preskočio Villarreal i sada je na četvrtom mjestu La Lige, dok je Real Sociedad na 14. poziciji.