Madriđani slavili 4:1
163

VIDEO / Hat-trick Ronalda, Real uvjerljiv protiv Seville

Veče Cristiana Ronalda (Foto: AFP)
Cristiano Ronaldo predvodio je hat-trickom Real Madrid do uvjerljive 4-1 pobjede protiv Seville na Santiago Bernabeu u sklopu 23. kola španskog nogometnog prvenstva.

Bio mu je to ukupno 17. hat-trick u Primeri, čime je postao igrač sa najviše hat-trickova u elitnom razredu španskog nogometa u posljednjih deset sezona (Messi ih je zabio 16).

Nakon što je vodeći gol za Kraljevski klub u 18. minuti zabio Karim Benzema, nakon što se lopta odbila od domaćeg igrača Fernanda Navarra, stvari je u svoje ruke preuzeo Ronaldo.

U 26. minuti potegao je ljevicom s 25 metara i poslao loptu u mrežu. Potom je u prvoj minuti drugog poluvremena također ljevicom poslao loptu u mrežu prizemnim udarcem nakon dodavanja glavom Alvara Arbeloe, da bi tačku na i stavio u 59. minuti okončavši kontranapad koju je prethodno sam pokrenuo tik ispred vlastitog šesnaesterca, te u konačnici realizirao povratnu loptu Gonzala Higuaina.

Nakon što je stigao do brojke od 24 postignuta prvenstvena gola u sezoni Jose Mourinho je zamijenio svog najboljeg igrača u 63. minuti kako bi ga sačuvao za prvi duel osmine finala Lige prvaka koji je na rasporedu sljedeće sedmice.

Do kraja susreta gledatelji su u Madridu mogli vidjeti još dva crvena kartona, po jedan na svakoj strani (Higuain za Real u 66. i Maduro u 80. za Sevillu), kao i počasan gol andaluzijskog sastava koji je u 87. minuti zabio Manu del Moral.

Primera, 23. kolo:

Real Madrid - Sevilla 4-1 (Benzema 18, Ronaldo 26, 46, 59 / Del Moral 87) Deportivo - Granada 0-3 (Marchena 45-ag, Ighalo 51, Siqueira 90+5) Mallorca - Osasuna 1-1 (Geromel 90+2 / Lolo 77) Celta - Valencia 0-1 (Valdez 90+3) Levante - Malaga 1-2 (Barkero 27-11m / Isco 36-11m, 46)