Serie A
18

Hat-trick fantastičnog Martineza u Interovom demoliranju Crotonea

Sjajna predstava Martineza (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Intera pobijedili su na Giuseppe Meazzi u okviru 15. kola Serije A ekipu Crotonea rezultatom 6:2 i tako su došli do osmog uzastopnog ligaškog trijumfa.

Nije dobro počelo po Nerrazzure budući da je Zanellato doveo goste u vodstvo već u 12. minuti utakmice. Ipak, slavlje gostiju trajalo je svega osam minuta kada je Martinez izjednačio.

Nakon pola sata igre Inter dolazi do preokreta autogolom Marronea, ali pet minuta kasnije Crotone ponovo postiže gol. Pogodio je Golemić iz penala pa se na odmor otišlo s rezultatom 2:2.

U nastavku je Inter postigao još četiri pogotka za uvjerljivu pobjedu na početku nove 2021. godine. Fantastični Martinez je potigao još dva gola te tako kompletirao hat-trick, a u strijelce su se upisali i Lukaku te Hakimi.

Inter je današnjom pobjedom, barem na kratko, prestigao gradskog rivala Milana i zasjeo na lidersku poziciju. Trenutno ima dva boda više, ali Milan utakmicu manje. Crotone je na 19. pretposljednjem mjestu.