Kvalifikacije za SP
8

Halilhodžićev Japan remizirao s Irakom i zakomplikovao situaciju u grupi

U osmom kolu trećeg kruga azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji Japan je remizirao s Irakom u gostima i dodatno zakomplikovao situaciju u grupi B.

Susret se zbog sigurnosnih razloga igrao u glavnom gradu Irana Teheranu na stadionu Shahid Dastgerdi koji prima samo 8.000 gledatelja.

Japan je poveo već u osmoj minuti kada je Honda izveo korner, a Osako pogodio glavom. Ipak, u 73. minuti Kamil je iskoristio katastrofalnu reakciju japanske odbrane i pogodio za konačnih 1:1.

Eventualnom pobjedom u ovom susretu Japan bi "jednom nogom" osigurao odlazak u Rusiju, a ovim rezultatom najviše su zadovoljni Saudijska Arabija i Australija koje imaju po bod manje od Japana.

Do kraja kvalifikacija Japan će igrati upravo sa te dvije selekcije i eventualnim porazima bi pao na treće mjesto koje vodi u borbu za baraž.