Kvalifikacije za SP
0

Halilhodžićev Japan opravdao ulogu apsolutnog favorita i pregazio Tajland

Kagawa postiže vodeći pogodak (Foto: EPA)
Nogometna reprezentacija Japana je pregazila Tajland u 7. kolu treće faze azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine rezultatom 4:0.

Prvoplasirani Japan je opravdao ulogu apsolutnog favorita protiv fenjeraša i pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu susreta u Saitami.

Kagawa je doveo Japan u vodstvo već u 8. minuti na Okazakijevu asistenciju, a potom je asistent prvog gola i sam pogodio mrežu Thammasatchanana u 19. minuti na Kubovu asistenciju.

Na početku drugog poluvremena asistent drugog gola se upisao u strijelce. Sakai je asistirao, a Kubo postigao treći pogodak za Zemlju izlazećeg sunca.

Konačnih 4:0 postavio je Yoshida u 83. minuti na Kiyotakeovu asistenciju. Gosti su mogli doći do počasnog pogotka, no Dangda je u 85. minuti promašio penal.

Japan je na taj način nastavio sigurno koračati ka Rusiji.