Konačno u sastavu
2

Hajrović nakon gotovo devet mjeseci zaigrao za Dinamo

Hajrović u akciji protiv Šibenika (Foto: Milan Šabić/PIXSELL)
Nogometaši Dinama pobijedili su u okviru 9. kola HNL-a na gostovanju ekipu Šibenika rezultatom 2:0, a nakon dugo vremena u startnoj postavi Modrih našao se i bh. veznjak Izet Hajrović.

Naime, Hajrović je posljednju utakmicu za Dinamo odigrao još 16. februara kada je ušao u igru na meču protiv Osijeka. Od tada je prošlo gotovo devet mjeseci.

Nakon pomenutog meča preselio je na klupu, dok je od jula bio konstantno i van sastava. Prošle sedmice se 29-godišnji veznjak ponovo ukazao na klupi u meču protiv Gorice da bi danas dobio priliku od početka meča te je igrao 66 minuta.

Inače, Dinamo je do pobjede došao u drugom poluvremenu. Prvo je Petković u 54. minuti pogodio iz penala, a u 72. je pobjedu potvrdio Oršić.

U redovima Šibenika 90 minuta je igrao bh. defanzivac Boris Pandža, dok je Josip Kvesić ušao u igru u drugom poluvremenu.

Dinamo je prvi na tabeli HNL-a sa šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Goricu, dok je Šibenik na sedmom mjestu.