Europa liga
2

Hajduk, Slaven Belupo i Crvena Zvezda idu dalje

Hrvatski predstavnici u Europa ligi, splitski Hajduk i koprivnički Slaven Belupo, borit će se u trećem pretkolu natjecanja protiv glasovitih suparnika, milanskog Intera i Athletic Bilbaa.

Hajduk je u Rigi u revanš susretu drugog pretkola izgubio od latvijskog Skonta 1-0 pogotkom Sineljnikovsa u trećoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. Unatoč nesigurno odigranoj završnici, većim su dijelom utakmice Splićani bili kvalitetniji suparnik.

Odbranili su puleni Miše Krstičevića time 2-0 prednost iz prve, poljudske utakmice, te će tako u trećem pretkolu, drugog augusta u Splitu, imati priliku ugostiti milanski Inter, evropskog prvaka prije dvije godine.

Na Shamrock Parku u Portadownu Slaven Belupo nadigrao je (4-2) istoimenu sjevernoirsku momčad i u drugom dvoboju. Koprivničani su ukupnim rezultatom 10-2 izborili ogled protiv lanjskih finalista natjecanja, Athletica iz Bilbaa.

Strijelci za momčad Roya Ferenčine bili su Martin Šaban dva puta, Petar Brlek i Igor Bubnjić.

Švedski Kalmar definitivno se pokazao prejakim suparnikom za nogometaše Osijeka. Nakon 3-1 slavlja u Gradskom vrtu, pobijedili su Šveđani na svojoj Guldfageln Areni momčad Stanka Mršića 3-0.

Teškom je mukom prolaz u treće pretkolo izborio Robert Prosinečki sa svojom Crvenom Zvezdom. Nakon što su u Bjelorusiji Beograđani pobijedili 4-3, na Marakani su protiv Naftana jedva izvuki remi 3-3. Nešović je otklonio sve strahove domaćina u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena postavivši konačni rezultat. Da je i ostalo 3-2 za goste, zbog gola više postignutog u gostima dalje bi opet išla Zvezda.

Prosinečkijevi su puleni inače već do 15. minute stvorili 2-0 vodstvo, no gosti su do pretkraj utakmice uspjeli preokrenuti.

Europa liga, uzvratne utakmice 2. pretkola:

Skonto – Hajduk 1-0, ukupno 1-2 (Sineljnikovs 90+3) Portadown – Slaven Belupo 2-4, 2-10 (Lecky 45, Lafferty 67 / Bubnjić 10, Brlek 14, Šaban 62, 64) Kalmar – Osijek 3-0, 6-1 (Dauda 25, Smoje 45-ag, Nouri 90) Crvena zvezda – Naftan 3-3, 7-6