Veliki derbi
141

Hajduk golom Ohandze srušio Dinamo u Zagrebu, Hajrović igrao četiri minute

Nogometaši Hajduka pobijedili su na Maksimiru u okviru 22. kola ekipu Dinama rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu viđen je očajan nogomet, a podatak da je upućen samo jedan šut ka golmanima obje ekipe dovoljno govori o neatraktivnosti meča.

Ipak, već u sedmoj minuti nastavka Hajduk dolazi u vodstvo. Nakon velike greške odbrane Dinama pogodio je Ohandza za veliko slavlje gostujućih igrača.

Krenuo je Dinamo žestoko po izjednačenje, a najveću priliku propustio je Gavranović devet minuta prije kraja meča kada je promašio penal.

Prethodno je Lopez zbog igranja rukom u šesnaestercu zaradio drugi žuti karton i automatsko isključenje.

Do kraja velikog hrvatskog derbija nije bilo promjena pa su Hajdukovi navijači mogli početi sa slavljem.

Zanimljivo da su bh. igrači današnji derbi uglavnom presjedili na klupi za rezervne igrače. Jedino je Izet Hajrović u poraženoj ekipi dobio priliku u posljednje četiri minute utakmice, dok su Armin Hodžić i Amer Gojak te Zvonimir Kožulj iz Hajduka ostali bez minutaže.

Hajduk je s novom pobjedom smanjio prednost u odnosu na današnjeg rivala i lidera HNL-a Dinama na devet bodova zaostatka.