Gorak debi
0

Hadžibegićev Arles izgubio 0:4 od Auxerra

Tek su drugu pobjedu u francuskom prvenstvu uspjeli uhvatiti nogometaši Lyona. U 8. kolu Le Championnata slavili su u gostima kod Nancyja s 3-2.

Umalo je, međutim, ekipa Claudea Puela ostala i bez te pobjede. Vodio je Lyon, naime, 2-0, ali je dopustio domaćinu da se dokopa izjednačenja.

Ipak, u 75. minuti je Jimmy Briand svojim drugim pogotkom sedmerostrukom francuskim prvacima donio tri boda s kojima su pobjegli iz zone ispadanja. Naš je veznjak Miralem Pjanić u igru ušao u 79. minuti.

Do prve je prvenstvene pobjede ove sezone došao Auxerre. Frustracije zbog lošeg ulaska u sezonu igrači Jeana Fernandeza odlučili su iskaliti u gostima kod slabašnog Arlesa kojem zasad nije pomogla ni promjena trenera, odnosno dovođenje na klupu bosanskog stručnjaka Faruka Hadžibegića. Auxerre je slavio s 4-0 i ostavio Arles na nuli kad je u pitanju bodovni učinak ove sezone.

Spomenimo i da je Bordeaux pogotkom Michaela Cianija svladao Lorient s 1-0 i došao tek do trećeg trijumfa u tekućem prvenstvu.

Le Championnat, 8. kolo:

Arles - Auxerre 0-4 (Traore 18, Pedretti 44, Contout 58, Birsa 82) Bordeaux - Lorient 1-0 (Ciani 26)

Monaco - Brest 0-1 (Grougi 71) Nancy - Lyon 2-3 (Luiz 58, Feret 70 / Lopez 37, Briand 55, 75) Sochaux - Lens 3-0 (Maiga 13, Brown 44, Perquis 74) Valenciennes - Caen 2-1 (Pujol 24, Samassa 29 / El Arabi 71) St. Etienne - Marseille (kasnije)

1. St. Etienne 8 5 2 1 12-6 17
  2.   Rennes 7 	  	4 	3 	0 	  	9-3 15

3.   Toulouse  7 	  	4 	2 	1 	  	9-4 14

1.   Brest  8 	  	4 	2 	2 	  	7-4 14

2.   Sochaux 8 	  	4 	1 	3 	  	16-9 13

3. Marseille  8 3 3 2 13-9 12
  4.   Caen  8 	  	3 	3 	2 	  	8-8 12

5.   PSG 7 	  	3 	2 	2 	  	11-6 11