Le Championnat
0

Bordeauxu samo bod, prva pobjeda Arlesa

Ni treće kolo zaredom nisu nogometaši Bordeauxa uspjeli pronaći put do pobjede u francuskom prvenstvu. U subotu su pred svojim navijačima odigrali samo 1-1 protiv Valenciennesa.

Nakon 12 kola Le Championnata ekipa Jeana Tigane ima po četiri pobjede, remija i poraza.

U subotu je na svome Chaban-Delmasu do boda došla u samoj završnici, Ouwo Moussa Maazou je pogodio u 86. minuti. Prije toga je, u 55. minuti, golman gostiju Nicolas Penneteau odbranio udarac Jussieja s bijele tačke. Valenciennes je, inače, poveo u 18. minuti pogotkom Davida Ducourtiouxa.

Do prve je pobjede sezone, u najefikasnijoj utakmici dosadašnjeg programa 12. kola, došao Arles. Ekipa bh. stručnjaka Faruka Hadžibegića slavila je s 3-2 protiv Caena koji je poveo u desetoj minuti preko Youssefa El Arabija. Marokanskom je napadaču to osmi pogodak sezone i njime je izbio na čelo liste strijelaca, ali Caenu to nije bilo dovoljno ni za bod. Odlučujući je pogodak, pri rezultatu 2-2, postigao Kaba Diawara iz jedanaesterca u 76. minuti.

St. Etienne nakon sjajnog uvoda u sezonu sve više tone. Već je peto uzastopno kolo bez pobjede, štaviše, u subotu je poražen i treći put u posljednja četiri kola. Lorient je kao gost slavio s 2-1, a oba je puta mrežu za pobjedničku ekipu tresao Kevin Gameiro.