Prvijenac u sezoni
93

Hadžiahmetović potvrdio odličnu formu efektnim pogotkom za Konyaspor

Hadžiahmetović postigao prvijenac u sezoni
Veznjak reprezentacije Bosne i Hercegovine Amir Hadžiahmetović (24) nalazi se u odličnoj formi, a to je potvrdio i na današnjoj utakmici u kojoj je postigao gol za svoj Konyaspor.

Hadžiahmetović se našao u početnom sastavu Konyaspora na meču 10. kola turske Super lige protiv Kayserispora zajedno s Ibrahimom Šehićem, dok su na klupi ostali Marin Aničić i Amar Rahmanović.

Domaći su poveli već u osmoj minuti preko Gurlera, a Hadžihametović je udvostručio vodstvo u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

[TWITTER]1451907849601310721[/TWITTER]

Bio je to dug napad Konyaspora koji se odvijao po desnoj strani terena, a na kraju je Skubic uposlio Amira koji je u stilu rasnih golgetera fantastično pogodio u nebranjeni dio mreže za 2:0.

Inače, Hadžiahmetoviću je ovo bio prvi pogodak u sezoni, a on će imati još više na značaju ako zadrže prednost i u drugom poluvremenu te njegova ekipa ostvari pobjedu.