Savladan Everton
29

Haaland postigao golove za historiju, City pobjedom preuzeo vrh Premiershipa

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Etihad stadionu u 24. kolu Premiershipa ekipu Evertona rezultatom 2:0 te su tako potvrdili odličnu formu upisavši šesti uzastopni ligaški trijumf.

Prvaci Engleske i Evrope su očekivano potpuno dominirali od prve minute, ali uprkos ogromnoj inicijativi nisu uspjeli probiti odbranu gostiju u prvom poluvremenu.

I u nastavku utakmice ista slika na terenu, a onda je na scenu stupio Haaland koji je postigao dva pogotka i riješio pitanje pobjednika. Prvi put mu je asistirao Ake, a drugi De Bruyne. Golove pogledajte ovdje i ovdje.

Inače, norveški napadač je ujedno ispisao historiju Premiershipa jer su mu to bili 50. i 51. pogodak u 50. nastupu u Premiershipu. Nikad u historiji lige niko nije bio toliko ubojit nakon svojih prvih 50 odigranih utakmica.

City je današnjom pobjedom prestigao Liverpool na tabeli Premiershipa i od Redsa ima jedan bod više, dok je Everton ostao na 18. poziciji.

U narednom kolu City dočekuje Chelsea, dok će Everton ugostiti Crystal Palace.