La Liga
48

Guardiola unesrećio Zidanea na Santiago Bernabeu

N. K.
Nogometaši Reala i Valladolida podijelili su bodove na Santiago Bernabeu u okviru drugog kola La Lige odigravši neriješeno 1:1.

Prosto je nevjerovatno šta su Kraljevi sve promašili u prvom poluvremenu u kojem su imali apsolutnu kontrolu nad utakmicom. Uprkos posjedu lopte od 68 posto te čak 14 udaraca ka gostujućem golmanu, mreže se nisu tresle.

U nastavku nešto drugačija slika na terenu budući da su se i gosti probudili pa je sijevalo s obje strane.

Ipak, golovi su pali tek u posljednjih osam minuta utakmice. Prvo je Benzema na asistenciju Varanea doveo Real u vodstvo, a onda je Guardiola iskoristio dodavanje Plana te postavio konačnih 1:1.

Real i Valladolid sada imaju po četiri boda iz prva dva kola i na tabeli se nalaze iza vodeće Seville, koja ima upisane obje pobjede iz prva dva kola.