City ostao bez pobjede
63

Guardiola napravio potez koji nije viđen u Ligi prvaka: Ja sam trener i igram kako želim

H. H.
Pep Guardiola (Foto: Screenshot)
U prvom susretu osmine finala Lige prvaka između Red Bull Leipziga i Manchester Cityja nije bilo pobjednika (1:1), a mnogo pažnje privukla je činjenica da trener Građana Pep Guardiola nije napravio nijednu izmjenu na utakmici, što je vjerovatno nezabilježana situacija na ovome nivou takmičenja, pogotovo otkako je dozvoljeno pet izmjena.

Bila je to utakmica s dva lica - u prvom poluvremenu dominirali su gosti, dok su u nastavku domaći bili bolji rival i zasluženo su izborili neriješen rezultat.

Očekivano, novinare je nakon susreta zanimalo zašto španski stručnjak nije napravio nijednu izmjenu, a pomalo ljutito poručio.

"Ja sam trener i igram kako želim. Odlučujem da li da izvršim promjene ili ne. Tako je jednostavno", odgovorio je Pep.

Tako će odluka o prolazu pasti 14. marta kada je na programu revanš na Etihadu.