Plasirali se u finale
38

Gruzija pobjedom protiv Luksemburga stigla na korak od plasmana na Euro

E. K.
Nogometaši Gruzije su u polufinalu baraža za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj pobijedili selekciju Luksemburga rezultatom 2:0.

Počelo je sjajno za selekciju Gruzije koja je terensku nadmoć iskoristila u 40. minuti susreta te povela zahvaljujući golu Budua Zivzivadzea čime je postavljen rezultat prvog dijela.

Luksemburg, koji je bio sa nama u kvalifikacionoj grupi za Euro, je došao do izjednačenja u 53. minuti susreta preko Gerson Rodrigues, no on je poništen zbog prekršaja.

Pet minuta kasnije Maxime Chanot je dobio direktan crveni karton što je iskoristila Gruzija i u 63. minuti ponovo preko Zivziadzea postigla drugi gol i riješila pitanje pobjednika.

Na klupi selekcije Luksemburga je svih 90 minuta proveo defanzivac Željezničara Vahid Selimović.

Gruzija će u finalu baraža igrati protiv boljeg iz duela Grčke i Kazahstana koji je na rasporedu večeras.