24

Grupa H: Grčka bolja od Kipra, Estonija slomila otpor Gibraltara u drugom poluvremenu

Piše: Edin Isanović
Odigrane su još dvije utakmice grupe H (gdje se još nadmeću Belgija i BiH) kvalifikacija za odlazak na Mundijal koji će se 2018. godine održati u Rusiji. Grčka je pobijedila Kipar 2:0, dok je Estonija tek u drugom poluvremenu slomila otpor Gibraltara. Bilo je 4:0.

Grci su na stadionu Georgios Karaiskaki bez problema savladala Kipar. Domaće je u vodstvo doveo Mitroglou u 12. minuti.

Grci su nastavili atakovati ka gola gostiju. To su konkretizirali u 42. minuti kada je Mandalos postigao drugi pogodak. Vodstvom 2:0 ostišlo se na odmor. U drugom dijelu reprezentacija Grčke je kontrolisala utakmicu. Ipak, rezultat se nije mijenjao.

Estonci su imali velikih problema sa Gibraltarom u prvih 45 minuta. Premda su domaći imali prilike u prvom poluvremenu na odmor se otišlo kod rezultata 0:0.

Otpor gostiju slomljen je u nastavku. Igrao se 47. minut kada je Kaeit pogodio za 1:0. Samo pet minuta poslije Vassiljev je udvostručio vodstvo. Treći pogodak postiže Kaeit u 70. minuti, a konačnih 4:0 postavio je Mosnikov u 88. minuti meča.

Podsjetimo, u ovoj grupi je Belgija deklasirala našu selekciju rezultatom 4:0.