0

Grupa D: Pobjede Chelsea i Porta

U utakmicama skupine D Lige prvaka pobjede su upisali Chelsea i Porto. Dok je Chelsea slavio na gostovanju kod Apoela u Nicosiji 1-0, Porto je na svom Dragau pobijedio madridski Atletico 2-0.

Jedini gol za Chelseajevu drugu ovosezonsku pobjedu zabio je francuski napadač Nicolas Anelka u 18. minuti na asistenciju Luciana Belletti. Chelsea je imao kontrolu utakmice od početka do kraja, ali treba pohvaliti i ciparsku momčad koja je pružala solidan otpor. Ipak, gol Petra Čecha nije bio ozbiljnije ugrožen i Chelsea se djelomično iskupio za gostujući prvenstveni poraza od Wigana (3-1) prošlog vikenda.

Porto je iskoristio prednost domaćeg terena protiv Atletica, kao i slabu formu španjolske momčadi za upisivanje tri boda. Strijelci za 2-0 pobjedu Porta bili su Kolumbijac Radalem Falcao i Portugalac Rolando u 75., odnosno 82. minuti.

Posebno je lijep bio prvi gol Porta, koji je Falcao zabio na asistenciju Hulka petom, dok je Rolando pospremio odbijanac u mrežu za konačnih 2-0 iz neposredne blizine nakon što je prethodno udarac Bruna Alvesa zaustavila vratnica.

Liga prvaka, grupa D, 2. kolo:

Apoel Nicosia – Chelsea 0-1 (Anelka 18) Porto – Atletico Madrid 2-0 (Falcao 75, Rolando 82)