3

Grčka pobijedila Latviju, remi Litvanije i Slovačke

Piše: N. Jamaković
Grčka je uspješno prošla gostovanje u Latviji (Foto: AFP)
Naša nogometna reprezentacija sjajno je počela kvalifikacije za SP gostujućom pobjedom u Lihtenštajnu 8:1. Večeras su igrana još dva susreta u našoj grupi G, Grčka je u gostima savladala Latviju 2:1, dok su Litvanija i Slovačka remizirali 1:1.

Naš naredni protivnik u kvalifikacijama, selekcija Latvije, riješila je prvo poluvrijeme u svoju korist 1:0. Strijelac je bio Cauna u 42. minuti iz penala. No, u nastavku Grci dolaze do potpunog preokreta. Najprije je Spyropoulos poravnao na 1:1 u 57. minuti, a pobjedu Grčkoj donio je Gekas koji je zatresao mrežu 12 minuta kasnije.

U remiju Litvanije i Slovačke također su prvi poveli domaćini. Strijelac za Litvaniju u 16. minuti bio je Zaliukas. No, gosti iz Slovačke uspijevaju poravnati u 41. minuti preko Sapare, a 1:1 je bio i konačan rezultat ove utakmice. Obje ekipe završile su susret sa desetoricom igrača, kod Slovaka je u 55. minuti crveni karton dobio Pecovsky, dok je Labukas u redovima domaćina zaradio drugi žuti karton u 90. minuti.