0

Grafite potopio Freiburg

Sarajevo-x.com
Grafite (Foto: Reuters)
U okviru 6. kola njemačke Bundeslige svoju utakmicu na "Volkswagen Areni" su odigrali Wolfsburg i Freiburg.

Gledaoci su na prvi pogodak čekali do 25. minute kada je napadač domaće ekipe Grafite na asistenciju Diega glavom pogodio mrežu Freiburga. U 36. minuti gostujuća ekipa je došla do izjednačenja. Pogodak je postigao Papiss Demba Cisse i postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme je započelo prilikama na obje strane od kojih je dvije imao naš internacionalac Edin Džeko u 54. i 57. minuti susreta. U 64. minuti domaća ekipa ponovo dolazi u vodstvo. Svoj drugi gol je postigao Grafite. Ponovo je asistent bio Diego. Nakon vodećeg gola, Wolfsburg je nastavio napadati ka golu Freiburga. Najopasniji je bio danas sjajni Grafite.

Pred kraj susreta, gostujuća ekipa je napravila nekoliko dobrih prilika preko Makiadija i Abdessadkija koje nisu iskoristili te je utakmica završena rezultatom 2:1 u korist Wolfsburga.

Podsjetimo, Wolfsburg je u prošlom kolu ostvario gostujuću pobjedu nad Hamburgom rezultatom 3:1. U toj utakmici jedan gol je postigao i Edin Džeko.