Liga za opstanak
19

GOŠK u finišu meča ispustio pobjedu protiv otpisanog Viteza

U meču 5. kola Lige za opstanak ekipe GOŠK-a i Viteza odigrale su susret bez pobjednika, a konačni rezultat na kraju je glasio 1:1.

Prvo poluvrijeme donijelo je pravu uspavanku i jako lošu igru i jedne i druge ekipe, a vrijedi izdvojiti jedino pokušaje Soa i Vukoje, koji su otišli pored gola.

U trećoj minuti drugog poluvremena, GOŠK stiže do vodstva, a strijelac pogotka nakon kornera bio je Rodin. Vitez se nije predavao pa je gurnuo sve karte u napad, a to im se isplatilo u 75. minuti kada Vukoja pogađa za 1:1.

GOŠK je do kraja susreta pokušao stići do još jednog gola i pobjede vrijedne tri boda, ali se Vitez odbranio, pa je posljednji meč 5. kola Lige za opstanak završen bez pobjednika.

Nakon 27 odigranih utakmica, GOŠK se nalazi na desetoj poziciji sa 30 osvojenih bodova, šest više od Čelika, dok se Vitez porazom od Zeničana u prošlom kolu oprostio od Premijer lige.