Prva liga FBiH
55

Goražde u derbiju savladalo TOŠK i uključilo se u borbu za Premijer ligu BiH

Nova pobjeda igrača Goražda (Foto: FK Budućnost)
Nogometaši Goražda pobijedili su na domaćem terenu u 18. kolu Prve lige Federacije BiH ekipu TOŠK-a rezultatom 2:1 pa su tako prekinuli gostima iz Tešnja niz od šest utakmica bez poraza.

Goražde je došlo u vodstvo već u 3. minuti meča kada je pogodio Blagojević. TOŠK se potom budi i u 32. minuti dolazi do izjednačenja preko Škrijelja. Tada je došlo i do fizičkog obračuna na tribinama između predstavnika klubova. Ujedno je 1:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Slično kao na početku utakmice, vrlo brzo nakon što se krenulo s centra Goražde ponovo vodi, a strijelac je ponovo sjajni Blagojević.

Goražde će današnjom pobjedom skočiti na treće mjesto Prve lige FBiH, dok je TOŠK na drugoj poziciji s istim brojem bodova kao i lider Posušje, koji ima utakmicu manje.

Danas je pobjedu ostvario i Igman protiv Rudara (1:0), kao i Budućnost u gostima kod Orašja 2:1. Jedinstvo i Bratstvo su odigrali meč bez pogodaka.